«Лёд тронулся?». Російська влада готує суспільну думку до поступової здачі загарбаних територій.
Через старт виборчої кампанії та новорічну святкову метушню якось загубилась в інформаційному просторі досить знакова для України тема, котра, на перший погляд, прямо нас не стосується. Мова йде про активізацію перемовин Росії з Японією щодо вирішення питання про приналежність Північних територій.
Українські ЗМІ не приділяють достатньо
Українські ЗМІ не приділяють достатньо
уваги цим процесам, хоча їх результат напряму впливатиме на подальшу міжнародну та внутрішню політику агресора. ( Одиноко тут стоїть грунтовний аналіз ситуації пера Такаші Хірано" Назад до 1956-го. На які поступки Росії готова Японія?)
Очевидно, що міжнародний тиск та санкційна політика Заходу таки вимусила Росію шукати шляхи виходу з-під обмежень. Для цього путінський режим повинен йти на поступки, або хоча б продемонструвати бажання рухатись у цьому напрямку. Повернення Криму і Донбасу – крок, що однозначно не буде сприйнятий російським населенням. Більше того, на фоні патріотичного угару останніх років такий компроміс виглядатиме здачею російських інтересів і з високою долею ймовірності викличе масові протести.
Тому російська влада вимушена піднімати територіальні питання, які є не настільки болючими для більшості населення, щоб поступово готувати громадську думку до подальших поступок «західним партнерам». Зрозуміло, що міняти Північні території на визнання Криму ніхто не збирається і надалі Росія буде вимушена продовжити логічний ряд і повернути й інші вкрадені в різні часи у цивілізованих держав території – Придністров’я, Абхазію та Південну Осетію і, зрештою, Крим та Донбас. Альтернативною перемогою може бути поглинання Білорусі, тут вже все залежить від того чи вдасться «зламати» Лукашенка.
Для України ж сигнал очевидний – Росію можна примусити віддати вкрадене, тому тимчасово окуповані території обов’язково будуть нам повернуті.
Головне не поступатись своїми інтересами. Тому проведення флешмобу 7 лютого є вчасною і доречною акцією. Нагадаю, що українські активісти 7 лютого 2017 року перед посольством Росії у Києві вже проводили акцію на підтримку уряду Японії. Відео цієї події стало «вірусним» у японських соціальних мережах, і багато японців згадували про проблему Криму та Донбасу саме завдяки цій акції. Запропоновані хештеги флешмобу: #Північчина_це_Японія #Крим_це_Україна
Записки Ханаса: про солідарність з Японією:
Немає коментарів:
Дописати коментар