понеділок, 6 жовтня 2014 р.

Лекції-дискусії з історії й культури кримських татар


Нагадаємо, що на початку літа 2014 Програма зініціювала серію лекцій-посвят кримським татарам за участі кримськотатарських учених й культурних діячів. Серед мовців були: історик й публіцист Гульнара Абдулаєва;  дослідник історії кримськотатарського традиційного костюма та національної обрядовості Ульвіє Аблаєва; учений-археолог Аліє Ібрагімова; дослідник кримськотатарської мови та літератури Наріман Абдульваапов.


Уважні слухачі літньої серії напевно помітили не-прихований «екзистенційний» лейтмотив, що вів лекторів крізь усі ними виголошені доповіді – за допомогою екскурсів у історію й  культуру кримських татар, щедро прокоментованих так, що присутні  проходили кожного разу шлях від голосу лектора до наукового розуміння постатей, подій і явищ - зберегти тривалість національного мислення, дати ґрунт для відродження й розвитку кримських татар, вибудувати ту кримськотатарську «Державу Духу», що її було нищено, спотворено, заарештоване, украдено й вивезено.

Відомо, що народ із украденою історією, себто без історії, може існувати тільки силою інерції, яка вічно не триватиме. Аби обороняти такий народ, повернути те, що йому належиться, аби піднестися над нинішнім пекельним кругообігом дії й протидії - треба і багато знати, і добре розуміти, і багато передумати, треба пізнавати день сьогоднішній у його глибиній зв’язці із минулим – не тим, що минає, а тим, що варте бути збереженим для наступних поколінь.

Осінній лекторій поглибить наше запізнання історії й культури кримських татар, наблизить до світовідчування народу  із його вартостями, традиціями, моральними переконаннями, уявленнями;  направду стане доброю нагодою  співдумати, співспостерігати, співзіставляти усе, що ми називаємо людським досвідом, співмислити й співтворити мудрість, що - дуже сподіваємося на те - стане  ґрунтом для відродження й розвитку не тільки кримських татар, але й  України.

Отже, щосереди, з 08 жовтня по 19 листопада 2014 р., о 18:30, у прес-центрі інформаційного агентства «Українські Новини» (Київ, вул. Еспланадна, 20, 1-й поверх, М «Палац спорту») чекаємо Вас.  

Для участі у лекціях просимо зареєструватись.

Долучайтеся до лекторію!

Наші лектори:

Олександр ГАЛЕНКОісторик, тюрколог, завідуючий сектором дослідження цивілізацій Причорномор'я Інституту історії України НАНУ
08.10.2014

Наталя БЕЛІЦЕР, експерт/дослідник Інституту демократії імені Пилипа Орлика
15.10.2014

Мартін-Олександр КИСЛИЙ, магістр історії,
Національний університет «Києво-Могилянська академія»
22.10.2014

Ельміра МУРАТОВА, доцент кафедри політичних наук і міжнародних відносин Таврійського національного університету
імені В.І. Вернадського
29.10.2014

Михайло КІРСЕНКО, професор, доктор історичних наук, фахівець з проблем України, Східно-Центральної Європи, європейської та американської цивілізації, славістики і балканістики, воєнних досліджень, міжнародної безпеки, порівняльної дипломатії, Церкви.
05.11.2014

Владислав ГУЛЕВИЧ, магістр історії, Київський національний університет імені Тараса Шевченка; працює над дисертацією з історії виникнення та становлення Кримського ханату.
12.11.2014

Маргарита АРАДЖИОНІ, провідний науковий співробітник Інституту сходознавства імені А. Кримського НАН України; фахівець з етнічної історії та культури населення Півдня України
19.11.2014

Інформація про серію лекцій буде поповнюватися, можливі зміни у графіку проведення, відтак радимо стежити за оновленнями на сторінці www.fulbright.org.ua  й  у Facebook, а також у розсилках.

Будемо вдячні за поширення інформації  серед  колег  та друзів.

З повагою,

Вероніка Алексанич
Координатор з інформації та реклами

Програма імені Фулбрайта
Представництво Інституту Міжнародної Освіти в Україні
вул. Еспланадна, 20, офіс 904, Київ, 01001, Україна
тел.: (+380 44) 287 0777 | факс: (+380 44) 230 2060
Facebook Fulbright.Ukraine | Twitter @FulbrightUA

Немає коментарів:

Дописати коментар