Про це заявили народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев'янко та голови об’єднаних територіальних громад на брифінгу у Верховній Раді 26 листопада.
«Ми маємо на порядку денному три законопроекти (№3106, 2983 та 3490), які повинні розблокувати роботу об’єднаних громад», — заявив Дерев'янко. Він також просить включити до порядку денного законопроект №3510.
«Потрібно дати можливість повноцінно функціонувати громадам, які пішли на крок добровільного об'єднання», — підкреслив нардеп.
«Мова йде про більше ніж 1 млн 570 тисяч громадян України, які сьогодні за реформою децентралізації зробили цей перший мужній крок, і ми сьогодні просто зобов’язані розблокувати можливість цим громадам сьогодні працювати», — підкреслив Дерев'янко.
Голова Новоборівської селищної громади Житомирської області Григорій Рудюк заявив, що робота громад повністю заблокована.
«Ми, громади, які об'єдналися, повірили в краще майбутнє, в те що децентралізація неминуча і Україна стоїть на європейському шляху розвитку. І на виборах 25 жовтня 159 громад обрали своїх депутатів і селищних голів. Але пройшов місяць і ми не можемо розпочати свою роботу. Тому, що діюча законодавча база суперечить нашому існуванню», — заявив Рудюк.
Голова Парафіївської селищної громади Чернігівської області Валентина Карпенко заявила, що Парафіївська селищна рада найперша у Чернігівській області іще в квітні 2014 року прийняла рішення про участь у пілотному проекті по децентралізації.
«Ми, як територіальна громада, доклали багато зусиль і пройшли дуже складний процес об'єднання. Зараз на нас дивляться: якщо ми успішно будемо працювати, то це буде підтвердження того, що треба йти шляхом децентралізації. Якщо ж ми не зможемо працювати, люди не зможуть отримувати якісні послуги, навпаки погіршиться їхнє життя, то це буде негативний приклад, що не потрібно йти шляхом цієї реформи», — сказала вона.
Голова Підлозцівської сільської громади Микола Костюкевичзазначив: «У нас дуже великі проблеми з реєстрацією смертей та народжень. Ми не можемо працювати повноцінно. І тому ми просимо депутатів підтримати ці законопроекти». Нагадаємо, в Україні вже створено 159 нових об'єднаних територіальних громад, куди входять близько 1,5 мільйони мешканців.
- №3106 (щодо особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб та їх правонаступництво);
- №2983 (щодо механізму бюджетного фінансування на перехідний період);
- №3490 (щодо регулювання процедури складання проектів бюджетів ОТГ);
- №3510 (щодо розмежування земель на територіях об'єднаних територіальних громад).
|
Немає коментарів:
Дописати коментар