пʼятниця, 9 січня 2015 р.

Про необхідність українізації топ-блогерів

З мене перепост. :) З Вас також. Бо людина дійсно гарно написала!Володимир Миленко: можна вважати це невеличкою провокацією - хоча я цілком серйозно.

А пам'ятаєте, як навесні, задобрюючи пересравших від дій "кривавої хунти" кримняшів навіть Львів із Садовим на чолі заговорив російською? Пам'ята-а-аєте, звісно ж. 

Так от. Ви тут всі такі розумні, у вас тут купа читачів, підписників і таке інше. Так-так, я до вас звертають, топ-блогери. Ви ж всі в основному пишете російською мовою (осьо я й списочок долучаю - watcher.com.ua/facebook-reiting).
@Арсен Аваков, @Дмитрий Тымчук, @Mustafa Nayyem, @Семен Семенченко, @Юрий Бутусов, @Антон Геращенко та інші (це я тільки першу десятку із списку передивився).


Ви не хочете взяти і перейти на українську мову? Для початку хоча б разово. Ні-ні, не треба мені розповідати, що йде війна, що бла-бла-бла, і що взагалі-то не в мові справа. Не в мові. З одного боку. З іншого - уже, здається, всім притомним людям зрозуміло, що Україна збереглась у такому, хоч і поганенькому, вигляді краще за Білорусь (якої фактично не існує) - в першу чергу завдяки мові. Завдяки тій національній свідомості, яку ця мова донесла до нашого часу. 

Згадайте, з чого розпочиналась держава Ізраїль. Не з торгів навколо того, куди саме виселити євреїв з Європи - в Уганду чи Палестину. А з однієї людини, ім'я якої відоме усьому світу. Людини, яка взяла і почала говорити у своїй сім'ї на івриті. Мовою, якою до неї не говорили більше тисячі років. І за неповні 50 років з ОДНІЄЇ людини - виросла нація, виросла держава. Держава, яка протистоїть стократ сильнішим ворогам. Держава, яка почалася з одного маленького хлопчика, що став першим носієм івриту, як першої і єдиної рідної мови. 

Бог з вами, ви виросли в російськомовному оточенні - і там і залишитесь. Але ваші діти, наші діти - вони мають рости з усвідомленням того, що ЇХ мова українська. І не тому, що так вирішили чи так викладають в школах. А тому, що нею пишуть, співають, знімають кіно і розмовляють. Українська мова - це універсальний засіб для безповоротного витіснення із свідомості українців (перш за все "укрАинцев") так званого "русского мира". 

Ви - топ-блогери, вас читають і цитують, до вас прислуховуються, вас поважають, вашу думку цінують. В тому числі і ті люди, які з певних причин (зручності, традиції, сорому), маючи україномовне коріння і навіть українську мову рідною прямо у їхньому поколінні - переходять на російську, заковтуючи разом із нею русскомірскій гачок. Далеко не всі можуть взяти і забити на всі комплекси - і заговорити українською. Такі приклади є, їх стало більше після Майдану - але цього все одно недостатньо. 

Тому такий ваш крок, українізація (хоча б тимчасова, показова) ваших блогів - стала б серйозним стимулом для всіх інших, для вашої численної аудиторії. 

Зрозумійте одне. Допоки "із-за порєбріка" нам зможуть зневажливо тикати, що "да у вас даже языка своего нормального нет, на нашем говорите и пишете" - до тих пір ми не зможемо стати повноцінною, монолітною і впевненою у власному майбутньому нацією. 

Дякую. 

Колишній русскоязичний хохол, а нині українець В.Миленко. 

P.S. Можна і треба репостити  Кількість рано чи пізно переростає в якість.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар