неділя, 20 листопада 2016 р.

Друзі українського народу


                                   
      
   Dorohi ukrajiński druzy / Drodzy ukraińscy przyjaciele!
Včora, 11-ho lystopada my sviatkuvaly naše pol'ske sviato nezaležnosti. Ce deń radisti dlia vsich poliakiv, koly zustryčajemosja i vyražajemo osoblyvu pošanu našym nacjonal'nym symbolom, tak jak vy svoim 24 serpnia na Ukrajini.
Wczoraj, 11 listopada obchodziliśmy nasze polskie Święto Niepodległości. To dzień radości dla wszystkich Polaków, kiedy spotykamy się i wyrażamy szczególny szacunek naszym symbolom narodowym, podobnie jak Wy swoim 24 sierpnia na Ukrainie.
My potrapylysja, dyznavšysja, ščo na odnym z maršiv, chulihany obchodyvalysja z ukrajińskim praporom v zlyj šliach. My spontanno vyrishyly na te zareahuvaty, i ščo by te kompensuvaty, my projavyly pošanu ukrajińskim kolirom.
Zmartwiło nas, gdy dowiedzieliśmy się, że na jednym z marszów chuligani potraktowali ukraińską flagę w niegodny sposób. Spontanicznie postanowiliśmy zareagować i aby to zrekompensować, okazaliśmy szacunek ukraińskim barwom.
Dorohi braty i sestry, my virymo, ščo velykuju cinnostiu dla Pol'šči je dobre vidnosyny z našymy susidamy. Ne vyrobliajmo sobi pohliadiv na osnovi nedozrilych fihliv. My perekonany, ščo vzajemne vidkryttia na obopil'nu obminu vzajemno nas zbahačuvaje i spryčyniaje do rozvytku našych dvoch krajin. Bažajemo vam myru ta dostatku.
Drodzy bracia i siostry, wierzymy, że olbrzymią wartością dla Polski są dobre relacje z naszymi sąsiadami. Nie wyrabiajmy sobie opinii na podstawie niedojrzałych wybryków. Jesteśmy przekonani, że otwarcie się na obustronną wymianę wzajemnie nas wzbogaca i przyczynia się do rozwoju obu naszych krajów. Życzymy Wam pokoju i dobrobytu.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар