У авторській колонці відомий географ пояснює, що "земля без людей" - Сибір, ідеально пасує для "людей без землі" з Китаю.
Росія нещодавно відновила Імперську Арку в Благовіщенську, прикордонному місті на дальньому Сході. "Землі вздовж Амуру були і завжди були російськими". Однак це не більш ніж фантазії. Тіні від урочистих будівель китайського міста Хейхе, що знаходиться через річку, вже падають на залишки минулої російської величі.
Китайський кордон Росії довжиною в 2.7 тисяч миль сформувався після другої опіумної війни, коли західні країни відривали шматки Китайської Імперії на півдні, а Росія робила те ж саме на півночі.
Однак тепер, при співвідношенні економік та населення як 1 до 10 (1 росіянин до 10 китайців), за умови що кількість китайськомовних жителів Сибіру збільшується щорічно, кордони можуть бути переглянуті.
Особливо після тих прецендентів перекроювання кордонів, які за останній час Росія створила в сусідніх країнах - Придністров'я, Абхазія, Південна Осетія та найбільш свіжий приклад, - український Крим.
Тож ніщо не заважає Китаю у найближчому майбутньому провести референдум, та оголосити про необхідність захищати інтереси китайськомовного населення приамур'я та Сибіру загалом.
Немає коментарів:
Дописати коментар