понеділок, 1 лютого 2016 р.

«ВОЛЯ» оскаржила рішення про скасування виборів до райрад Києва

Партія «ВОЛЯ» подала апеляційну скаргу на рішення Окружного київського апеляційного суду, яким відтерміновано на невизначений термін вибори до райрад Києва. Про це заявив член Ради партії «ВОЛЯ»  Олексій Бонюк. 


Бонюк підкреслив, що призупинення судом дії постанови ЦВК націлене наобмеження прав учасників виборчого процесу. 

«Постанова ЦВК по суті технічна. Вона лише забезпечує виконання рішення Київської міськради про призначення виборів, яке ніхто не скасовував. Призупинка дії постанови ЦВК при діючому рішенні міськради направлено не на захист прав позивача, а на обмеження прав суб’єктів виборчого процесу», - наголосив Бонюк.

Олексій Бонюк також зазначив, що забезпечення позову не застосовується в справах, які стосуються призначення, підготовки і проведення виборів. Окрім того, рішення ЦВК повинні оскаржуватись в Київському адміністративному апеляційному суді, як в суді першої інстанції. Ці порушення, на думку правника, також є суттєвою підставою для оскарження рішення про фактичне скасування виборів до райрад Києва. 

Оскільки партія «ВОЛЯ» є суб’єктом політичного процесу і може брати участь у виборах до районних рад Києва, рішення суду першої інстанції порушує права  політичної сили і може бути оскаржене у суді. 

Нагадаємо, вибори до райрад Києва заплановані на 27 березня 2016 р. Виборча кампанія мала стартувати 6 лютого у відповідності до липневого рішення Київради 2015 року.

Громадська  організація «Наждак», зареєстрована в одній зі столичних  квартир в районі Борщагівки, подала адміністративний позов до Окружного адмінсуду Києва на постанову ЦВК від 25 грудня про призначення виборів до райрад у Києві.

Окружний адміністративний суд Києва заборонив ЦВК здійснювати будь-які дії щодо  виборів районних рад Києва, призначених на 27 березня.

Немає коментарів:

Дописати коментар