середа, 8 жовтня 2014 р.

В. Стаюра: "Нам пощастило битися з москалями "сам на сам"

Створений у структурі ГУ МВС України батальйон особливого призначення "Січ", що складається переважно із добровольців ВО "Свобода",  продовжує боронити територіальну цілісність і суверенітет України, захищаючи нас від російського агресора.
Днями побратими із батальйону змінили частину  бійців. Унаслідок ротації боєць батальйону Володимир Стаюра повернувся до рідних і друзів. Він розповів нам про своє перебування на передовій.

Яке головне завдання ставило перед Вами керівництво за час перебування у батальйоні?
Ми активно займалися спецопераціями по зачищенню  і ліквідації терористів із окупованої ними території, а також безпосередньо на території, де велися  бойові дії. Головне завдання – проведення спецоперацій із зачистки територій від сепаратистів і регулярної армії нашого безпосереднього ворога – Росії. Також необхідно було виявити бойовиків, затримувати і знищувати на бойових блок – постах, запобігти на території, де ми виконували наші безпосередні завдання, можливим терористичним актам. У ході проведення операцій ми виявляли у містах, лісах, полях і знешкоджували  "розтяжки", які залишав ворог. Ми знаходили міни, які вчасно передавали спеціально навченим саперам для подальшого їхнього знешкодження. До прикладу, однієї ночі нам вдалося виявити і знешкодити так звану вантажівку із "гуманітаркою" , котра намагалася проїхати повз наш блок – пост. Лише за одну цю ніч наші бійці знищили з десяток терористів на підступах до контрольованої нами території. А схожих завдань було багато.
Чим, на Вашу думку, запам’яталися бійці батальйону особливого призначення "Січ" для жителів Донбасу?
Наш батальйон особливого призначення продовжує активно і результативно протидіяти зовнішньому ворогу і терористам у східних регіонах України. "Січовики" і надалі виконуватимуть бойові завдання і спецоперації. Окрім зачистки населених пунктів від сепаратистів та охорони порядку у місці дислокації, наші бійці проявили ініціятиву робити добрі справи. Добровольчі батальйони, окрім інших завдань, слідкують за порядком у містах після їх звільнення. Ми відвідали дитячий будинок для дітей із вадами зору, декілька родин, які виховують дітей інвалідів із особливими потребами. Намагалися підтримати їх і матеріально, і морально.
Володимире, як "січовики" відреагували на перемир’я у зоні АТО?
Почувши таку новину ще під час проведення спецоперації, наші бійці зі сльозами на очах поверталися на базу. Усі засуджували такі дії, адже терористи як  били по нас градами, так і продовжують це робити. Ми не збиралися відмовчуватися і відлежуватися в окопах, звісно ж, атакуючи у відповідь.
Перемиря, на мою думку,  призведе до ще тривалішого конфлікту, а не до тієї перемоги, яка потрібна українському народові. Ми готові були йти до кінця. І я впевнений, перемога була б близькою. Тому очікувати завершення війни після підписання чергового договору із сепаратистами – ставлениками Москви, – це просто безглуздя. Уже в першу добу оголошеного спокою бойовики більше десятка разів порушили договірні умови. Вони не лише обстрілювали наші блок – пости з автоматичної зброї, але і продовжувалися атаки "градами". Ми не віримо у чесність намірів одвічного ворога українців – москалів та їхнього царька Путіна.
Як добровольці ставляться до ймовірного особливого статусу Донбасу?
Це доволі таки  принизливий закон для української нації. Я його не розумію. Навіщо амністувати злочинців, на чиїх руках кров наших побратимів? Сьогодні вони з автоматами розстрілюють наших бійців, а завтра сидітимуть у провладних кабінетах Донбасу. Це абсолютно не правильно і суперечить усім моральним та правовим принципам. За час проведення антитерористичної операції загинуло дуже багато наших побратимів, котрі віддали життя за майбутнє нашої держави. Не можна допустити, щоб ці втрати виявилися марними. Однак, я переконаний, що ми переможемо ворога і здобудемо таку бажану для кожного з нас перемогу, незважаючи на різноманітні "перемиря" і "буферні зони".
Володимире, на Вашу думку, як можуть розвиватися події на сході України?
Заморожений  конфлікт триватиме довгий час, поки до влади не прийдуть націоналісти, котрі не зрадять свою націю, ідею і незалежність.
Що відзначили Ви для себе особисто, перебуваючи у зоні АТО?
Добровольчі батальйони – яскравий приклад єдності України у боротьбі проти кремлівського ворога. У складі "січовиків" найбільше я б відзначив патріотів, які приєдналися до нашого батальйону із різних куточків України, а саме з Півночі, Півдня і Центру. Особисто для мене – це не тільки нова команда, а й нові побратими, які готові підставити своє плече другові, а якщо треба, то покласти своє життя на вівтар України.
Дякую за відверту і щиру розмову. На все добре і миру у вашій оселі та усій Україні! 

Немає коментарів:

Дописати коментар